NeuroProfil
17740
page-template-default,page,page-id-17740,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645,elementor-page elementor-page-17740

NeuroProfil

Niewielu ludzi ma świadomość istnienia zależności pomiędzy zaburzeniami nastroju, zniechęceniem do pracy, złym samopoczuciem czy wręcz depresją, a organicznymi przyczynami wpływającymi na powyższe stany. Procesy zapalne zogniskowane w obrębie jelit mają bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Jest to fakt potwierdzony naukowo.

NeuroProfil pozwala zdiagnozować te przyczyny psychosomatycznych objawów, które mogły zostać wywołane zaburzeniami w obrębie jelit.

Co może być również przyczyną tego typu zaburzeń?

Z pewnością niedobór mikroelementów oraz witamin. Jest to problem o tyle istotny, że ma on bezpośredni wpływ na pracę ośrodkowego układu nerwowego. Przyczyny niedoborów należy upatrywać w dwóch możliwych sytuacjach – nieodpowiednio zbilansowanej diecie, zawierającej wysokoprzetworzoną żywność, znamionującej się brakiem zróżnicowania spożywanych posiłków, a także w możliwym procesie zapalnym jelit, który powodować może zaburzenia wchłaniania mikroelementów i witamin.

 

Wychodzimy naprzeciw tym problemom, po raz pierwszy oferując spersonalizowany panel diagnostyczny, dzięki któremu możliwa staje się wnikliwa diagnostyka zaburzeń. Oferujemy:

Jest to kompleksowy neuroorganiczny test, na który składa się pakiet badań, gdzie oznaczany jest poziom kwasów organicznych, stanowiących „mapę metaboliczną” ludzkiego organizmu. Dzięki temu możliwe staje się wskazanie różnych chorób o podłożu metabolicznym, ale również niedoborów. Metabolity tryptofanu, które zostają oznaczone w teście, mogą brać udział w występowaniu zaburzeń takich jak: stany lękowe, depresja, schizofrenia oraz wiele innych somatycznych problemów.
Test jest również pomocny w ustaleniu terapii u dzieci chorych na autyzm.
Do badania pobierana jest próbka moczu, dzięki czemu jest ono zupełnie nieinwazyjne.

Oznaczanie hormonów w ślinie, zamiast oznaczania ich we krwi, wykazuje wiele korzyści: nieinwazyjność pobrania, bezbolesność pobrania, nadto może zostać wykonane w dowolnej chwili i finalnie – jest ono ukierunkowane na wolną, biologicznie aktywną część hormonu. Niezbędne jest jednak uwzględnienie podczas badania faktu, że poziom wydzielania hormonu w cyklu dobowym nie jest jednolity (występują jego wahania), a w przypadku kobiet należy wziąć także pod uwagę fazę cyklu miesięcznego.
Głównym celem badania jest oznaczenie tzw. hormonów stresu, mają one bowiem bezpośrednie przełożenie na stan i funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Hormonami tymi są:


1. Kortyzol, który przy stale utrzymującym się stresie jest wyraźnie silniej wydzielany w porze nocnej, a nierzadko również w porze dziennej.
2. Melatonina, która jest hormonem niezbędnym w regulacji okołodobowego rytmu, mając przełożenie choćby na rytm snu i czuwania. Dzięki jej oznaczeniu można określić, czy na zaburzenia snu wpływa rzeczywiście brak harmonii hormonalnej. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, możliwe staje się wdrożenie kompleksowej terapii.
Inne badane hormony: DHEA, estradiol, progesteron, testosteron.

Przyczyną wielu zaburzeń może być niedobór bądź jednego, bądź wielu neuroprzekaźników zarówno w centralnym, jak i w obwodowym układzie nerwowym oraz hormonalnym. Zaburzenia mogą się zatem pojawić w obrębie neuroprzekaźników, jak i wielu hormonów, czego skutkiem mogą być: zaburzenia snu i jedzenia, dekoncentracja, spadek wydajności, nieprawidłowości układu immunologicznego w postaci spadku odporności, rozwój zespołu stresu.
Badaniu podlegają neurotransmitery: noradrenalina, adrenalina, dopamina, serotonina.

Neuromikroelementy

Dzięki pełnej diagnostyce krwi możliwe staje się wcześniejsze zdiagnozowanie rozpoczynającego się niedoboru składników pokarmowych. Często pojawiające się zaburzenia w zachowaniu oraz zdolnościach naukowych, szczególnie u dzieci, występują nierzadko obok problemów immunologicznych o podłożu niedoborów mikroelementów. Dzięki nowoczesnym parametrom laboratoryjnym możliwa jest w pełni spersonalizowana diagnoza stanu mikroskładników pokarmowych.
Badaniu podlegają składniki pokarmowe: wapń, żelazo, potas, miedź, magnez, selen, cynk, jod, chrom, miedź, arginina, cysteina, glicyna, metionina, fenyloalanina, tryptofan, koenzym Q10, Omega-3-index.

Badanie oferuje diagnozę szerokiej gamy produktów przemiany materii. Badanie pozwala zdiagnozować następujące zaburzenia: zaburzenia metabolizmu neuroprzekaźników, upośledzenie metabolizmu witaminy B, przerost bakterii, niedobór mikroelementów, niedobór aminokwasów. Przesłankami sugerującymi adekwatność wykonania badania są: przewlekła zmęczenie, migrena, zaburzenia koncentracji, depresja, bóle brzucha.
Badaniu podlegają witaminy: kwas foliowy, witamina B6, witamina B12.