Nasza misja
20172
page-template-default,page,page-id-20172,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645

Nasza misja

Nasza misja

Zespół Dietetica stawia sobie za cel wykorzystanie swojej wiedzy i doświadczenia po to, aby świadczyć pacjentom komplementarną pomoc w dziedzinie żywienia człowieka.

XXI wiek dał nam do dyspozycji badania genetyczne i molekularne, wspomagające diagnostykę i personalizujące zalecenia dietetyczne. Prace nad ludzkim metabolizmem ujawniają osobnicze predyspozycje, wskazujące na potrzebę korygowania udziału niektórych składników pokarmowych w diecie.

Nowe dziedziny nauki, takie jak nutrigenetyka i metabolomika, dają duże możliwości naukowcom, którzy potrafią połączyć wiedzę i doświadczenie z dwóch nurtów badań – biologii molekularnej i żywienia człowieka.

Nasza wiedza w tej dziedzinie pozwala zaoferować pacjentom badania wybranych genów i na tej podstawie uzyskać informacje pozwalające na zaproponowanie takiego modelu żywienia, który będzie optymalny dla danej osoby.