Przepis na jedną z najzdrowszych potraw świata – idealną na tegoroczny przednówek.
19371
post-template-default,single,single-post,postid-19371,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645

Przepis na jedną z najzdrowszych potraw świata – idealną na tegoroczny przednówek.

Przepis na jedną z najzdrowszych potraw świata – idealną na tegoroczny przednówek.

W naszym klimacie dobrym pytaniem jest to co możemy wykorzystać do kiszenia w takich okresach jak przednówek i zima? Zdecydowanie trzeba poznać sposób na kiszenie kapusty pekińskiej i rzepy- czyli polską wersję kimchi. A kimchi jest  jedną z najzdrowszych kiszonek świata.

Wiemy już ze kiszonki są doskonałym sposobem  na zachowanie dobrego stanu jelit. Bakterie fermentujące w kis

imchi – kiszona kapusta pekińska

składniki

kapusta:

3-4  głowy  kapusty pekińskiej

½ szklanki soli (kamiennej)

warzywa:

2 kubki pociętej w słupki rzepy (białej lub czarnej)

1  marchew pocięta w słupki

7 – 8 niewielkich cebul poszatkowanych w piórka

czosnek 2 ząbki

Przyprawy:

imbir (kawałek), papryczka chilli

woda ( 2 litry)

Wykonanie:

  • Kapustę należy umyć bardzo starannie. Obrać z wierzchnich liści ( nie wyrzucać ich) , pokroić na duże kawałki (ćwiartki). Następnie należy włożyć kapustę do dużego naczynia i zalać zalewą solną na noc (około 8 godzin). Na wierch położyć całe liście. Po tym czasie należy wyjąc kapustę z zlewy
  •  Przygotować marchew i rzepę poprzez jej pocięcie w słupki, dodać czosnek ( rozdrobniony) i imbir oraz pozostałe przyprawy. Połączyć wszystko z kapustą. Dosolić (jeśli trzeba)
  • Przełożyć całość do słoika kładąc na wierzch liście. Porządnie ubić w słoiku. Zalać solanką (musi przykrywać całość). na wierzch położyć liście (musza być przykryte solanką)
  •  Zostawić w temp pokojowej na minimum 48 godzin (najlepiej na  3-5 dni)

Zródło: norde-strandvej-blogspot. oraz www maangichi.com