Obłędnie chrupiąca domowa chałka
18157
post-template-default,single,single-post,postid-18157,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645

Obłędnie chrupiąca domowa chałka

Obłędnie chrupiąca domowa chałka

Wiem, że wielu z Was tak jak ja, codziennie sprawdza skład produktów i eliminuje z nich olej palmowy. Największy problem stanowią jednak gotowe produkty cukiernicze, dlaczego dzisiaj przepis na domową chałkę! Smacznego!

Składniki: 500 g mąki pszennej, 60 g cukru, 25g świeżych drożdży, 50g masła, 300g mleka, 1 jajko.

Sposób przygotowania: Do plastikowej/drewnianej miski wlewamy mleko, masło drożdże i cukier. Całość łączymy i odstawiamy w ciepłe miejsce na ok. 20 minut. Następnie dodajemy mąkę i wyrabiamy ciasto. Odstawiamy do wyrośnięcia aż zwiększy objętości dwukrotnie. Następnie ciasto dzielimy na 3 części, i rozwałkowujemy na wałki. Pozostawiamy na 5 minut do wyrośnięcia. Łączymy końcówki wałków i pleciemy warkocz. Splecione ciasto umieszczamy na blasze przykrytej papierem do pieczenia i pozostawiamy w ciepłym miejscu aż zwiększy objętość dwukrotnie (około 30 minut.) W czasie gdy ciasto wyrasta, nagrzewamy  piekarnik do temp. 180°C. Przed pieczemy ciasto smarujemy jajkiem i wkładamy do piekarnika na 25-30 minut.

piekła dla Was dr Dominika Maciejewska