Masz zniszczone jelita? Możesz sobie pomóc. To prostsze niż myślisz!
19506
post-template-default,single,single-post,postid-19506,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645

Masz zniszczone jelita? Możesz sobie pomóc. To prostsze niż myślisz!

Masz zniszczone jelita? Możesz sobie pomóc. To prostsze niż myślisz!

Zacznij od „złotego strzału” z kultur bakterii. Idź do sklepu ze zdrową żywnością i kup zakwaski do samodzielnego zrobienia kiszonek. Ja polecam zakwaski VIVO. Nie jestem zbyt dobra w kuchni (delikatnie rzecz ujmując) dlatego  potrzebuje produktów o bardzo dużym stopniu prostoty w stosowaniu.

Co możemy kisić ? Wszystko co mamy pod ręką. Warunek powinno pochodzić z dobrego (czytaj organicznego źródła). Jeśli nie jesteś paleoekstremistą i dobrze tolerujesz mleko- to zrób sobie swój jogurt, kefir, śmietanę czy ser. Postaraj się tylko o mleko od krowy, która jest hodowana w sposób naturalny ( na pastwisku, normalnie karmiona itd.).

Jeśli  jesteś fanem paleodiety  lub cierpisz na nietolerancję laktozy lub masz uczulenie na białka mleka – zrób kwasy warzywne.  Smak mają dobry, acz nienachalnie  ale jak się doda słodki owoc (np. jabłko) zaczynają wyraźnie zyskiwać.

Co zyskujemy: dowóz do jelit szczepów: Lactobacillus acidopilius, Streptococcuc salivarus ssp. thermophilus, mikroflora grzybków kefirowych, drożdże piekarnicze suszone

Sprawdzone przepisy:

Kwas z buraków ćwikłowych. Regeneruje komórki wątrobowe,  ma działanie żółciopędne, normalizuje pracę żołądka i jelit. To doskonałe rozwiązanie dla osób z kacheksją nowotworową. Wtedy trzeba  kwas z buraka połączyć  z serwatką kozią. Proporcje ½ szklanki zakwaski + ½ szklanki serwatki. Uwaga dla sportowca – cudownie regeneruje po wysiłku, dobry wybór na posiłek wieczorny.

Kwas selerowy. Regeneruje żołądek, pęcherz moczowy. Dobre rozwiązanie dla osób z chorobą reumatyczną.  Może wspomagać odchudzanie .

Kwas imbirowy. Wskazany przy chorobie wrzodowej żołądka, przy zaburzeniach odżywiania . Poprawia pracę serca, poprawia krążenie. Może wspomagać odchudzanie

Kwas z kapusty. Właściwości przeciwwrzodowe.