Kącik prawdziwych twardzieli
20073
post-template-default,single,single-post,postid-20073,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645

Kącik prawdziwych twardzieli

Kącik prawdziwych twardzieli

Biorąc się za budowanie mięśni, trzeba pamiętać o odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie. Ich niedobór w czasie budowania masy mięśni może prowadzić do katastrofalnego braku postępu w budowaniu masy.

Węglowodany w czasie zwiększonej aktywności fizycznej potrzebne są zarówno przed, jak (co najważniejsze) po treningu. Jeśli po treningu jesteś bardzo ociężały, brak Ci energii do dalszej pracy, to prawdopodobnie masz wyczerpane rezerwy glikogenu w mięśniach. Twój organizm przechowuje część glukozy własnie w postaci glikogenu (cukru zapasowego zawartego w mięśniach i wątrobie). Następnym sposobem przechowywania energii z glukozy jest przetwarzanie jej w tłuszcz. Jak zatem dobrać ilość glukozy tak, by mieć energię i motywację do ćwiczeń bez zagrożenia ze strony tkanki tłuszczowej? To proste – należy dobrać dobową „dawkę” glukozy do poziomu aktywności fizycznej. Gdy Twoja aktywność fizyczna jest lekka (mniej niż godzina ćwiczeń dziennie), potrzebujesz około 5 g glukozy na kilogram masy ciała na dzień. Gdy jest średnia (godzina ćwiczeń dziennie), potrzebujesz 6 g glukozy na kilogram masy ciała na dzień. Gdy jest więcej niż średnia (powyżej 1 do 2 godzin ćwiczeń dziennie), potrzebujesz 7 glukozy na kilogram masy ciała na dzień. Zaś gdy jest średnio-intensywna, potrzebujesz 8 g glukozy na kilogram masy ciała na dzień. Przy intensywnej zapotrzebowanie wynosi do 10 g glukozy na kilogram masy ciała na dzień.