Dlaczego niektórzy z nas mają „mocną głowę”? A także zapowiedzi szkoleń i warsztatów na 2016
18772
post-template-default,single,single-post,postid-18772,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645

Dlaczego niektórzy z nas mają „mocną głowę”? A także zapowiedzi szkoleń i warsztatów na 2016

Dlaczego niektórzy z nas mają „mocną głowę”? A także zapowiedzi szkoleń i warsztatów na 2016

Pamiętajcie, że to czy będziecie dziś „trzymać fason” a jutro nie przeżywać trudnych chwil jest uzależnione w  dużym stopniu  od 1. ilości wypitego alkoholu 2.  polimorfizmów (zmienności) w obrębie dwóch dehydrogenaz metabolizujących etanol: dehydrogenazy etanolowej (ADH) i aldehydu kwasu octowego (ALDH).

Tylko korzystny układ w obydwu dehydrogenazach (polimorfizm G/G w ADH 1B i G/G w ALDH2) pozwala sporo wypić i cieszyć się zabawą bez przykrych skutków jutro. Choć jeśli jesteśmy nosicielami polimorfizmu T 677T w genie MTHFR to skutki mogą być opłakane (prawie 17 krotnie zwiększone ryzyko nowotworów).

Życzymy wszystkim żeby się „wstrzelili” w swój polimorfizm i bawili się dziś wyśmienicie.

A w pierwszym wpisie nowym roku przekażemy ekscytujące wyniki uzyskane przez zespół międzynarodowych badaczy pracujących nad zagadnieniem płodności. Uczeni publikują wyniki zmian w epigenomie (dostępie do informacji genetycznej) zwierząt hodowanych z udziałem diety wysokotłuszczowej (HFD) i wpływ tych zmian na spermatocyty i dalej na epigenom kolejnych pokoleń. Wow……

No i pokażemy listę naszych warsztatów dla dietetyków, osób zainteresowanych problemami żywienia.

Zaczynamy od tematu „Jak poprawić funkcjonowanie jelit? Będziemy mówić o mikroflorze, jej zaburzeniach u sportowca, w SIBO, w depresji i w autyzmie. Pokażemy jak radzić sobie z dysbiozą. Będziemy szkolić i gotować. Będziemy tłumaczyć niezbędną suplementację i pokazywać jak pracuje układ immunologiczny. Będą z Nami nasi eksperci ale także Mama, która z powodzeniem leczy i żywi swojego autystycznego syna.

Nie zapominamy o sportowcach – z myślą o Was warsztaty z genetyki i żywienia sportowca, na których oprócz certyfikatów uzyskacie wyniki badania wybranych polimorfizmów ważnych dla sportowca. Myślimy o ACE i ACTN3 oraz badaniu Predyspozycjach do urazów.

Gotowi na 2016?  Bo my TAK

Szampańskiej zabawy i najlepszego z możliwych 2016.

Niech się uda wszystko to co do tej pory było tylko w planach!

Zespół Dietetica