Cieknące jelita. Jakie sygnały świadczą o tym, że mamy kłopoty?
18815
post-template-default,single,single-post,postid-18815,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645

Cieknące jelita. Jakie sygnały świadczą o tym, że mamy kłopoty?

Cieknące jelita. Jakie sygnały świadczą o tym, że mamy kłopoty?

Poznajmy historię Anny, która opowie o tym jak dowiedziała się że przyczyną Jej chorób są zmiany w składzie flory  jelitowej.

Poznajmy historię Anny, która opowie o tym jak dowiedziała się że przyczyną Jej chorób są zmiany w składzie flory  jelitowej.

….jestem  52 latką. 12 lat temu pojawiła się u mnie wrażliwość na składniki pokarmowe (mleko). Symptomy  nasilały się i z czasem pojawiło się uczucie ciągłego zmęczenia, problemy z wypróżnianiem i bóle stawów. Diagnoza brzmiała reumatoidalne zapalenie stawów RZS. Zaproponowano leczenie farmakologiczne (Methotreksad, Sufalazyna).

Byłam uczulona na coraz więcej pokarmów!  Pomimo że ograniczałam się z jedzeniem moja waga  wzrosła o 15 kg Po dwóch latach od rozpoznania  RZS, zdiagnozowano u mnie  dyslipidemię.  To niestety była przyczyna następnego problemu  – zachorowałam na cukrzycę typu II. W tym roku zdiagnozowano łuszczycę.” W końcu przyjmowałam około  16 różnych leków. Na szczęście, trafiłam do specjalisty, od którego  dowiedziałam się że cierpię na zespół przesiąkliwości jelitowej. Wdrożono u mnie terapię, która bardzo szybko przyniosła bardzo dobre efekty ”

Przyczyną schorzeń, od której historia chorób Anny rozpoczęła się  jest dysbioza, która spowodowała rozwój  „Zespołu przeciekającego jelita”.

Jakie mogą być jeszcze inne objawy przecieku jelit? Wymieńmy je:

artretyzm złe samopoczucie, ból mięśni, fibromialgia, syndrom chronicznego zmęczenia

depresja , pogorszona  wydolność  organizmu

dermatozy, egzema, pokrzywka, łuszczyca,

alergie choroby zapalne jelit: choroba Crona, wrzodziejące zapalenie jelita  , NASH, biegunki , zapalenie trzustki, celiakia,

zespół metaboliczny , hiperlipidemia , cukrzyca, deficyty poznawcze, niektóre przypadki chorób serca,

niektóre przypadki autyzmu.

w następnym wpisie o tym co powoduje dybiozę – musicie to wiedzieć KONIECZNIE

Warto poczytać:

Sandek A, Rauchhaus M, Anker SD, von Haehling S (September 2008). Curr Opin Clin Nutr Metab Care 11 (5): 632–9

Krack A, Sharma R, Figulla HR, Anker SD (November 2005).  Eur. Heart J. 26 (22): 2368–74

Vaarala O, Atkinson MA, Neu J. Diabetes. 2008 Oct;57(10):2555-62. doi: 10.2337/db08-0331.