Alergie – laktoza
17710
page-template-default,page,page-id-17710,bridge-core-3.0.1,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,side_menu_slide_from_right,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-17645,elementor-page elementor-page-17710

Alergie – laktoza

Badanie przeznaczone jest dla osób, które podejrzewają u siebie nietolerancję laktozy. Test umożliwia oznaczenie genetycznej predyspozycji do nietolerancji laktozy.

Często można usłyszeć opinię: „Człowiek dorosły nie pije mleka”. To dosyć częste przekonanie wielu dorosłych Polaków. Czy są prawdziwe?

 

To zależy. Z jednej strony mleko (szczególnie kozie) jest tanim i dobrym źródłem pełnowartościowego białka. Z drugiej strony wielu z nas wykazuje wrażliwość na niektóre białka zawarte w mleku lub na cukier mleczny (laktozę). Tym drugim jest nietolerancja laktozy, czyli stan spowodowany brakiem lub niską aktywnością enzymu trawiącego cukier mleczny (laktozę).

 

Jakie są objawy nietolerancji laktozy? Przede wszystkim: ból brzucha, wzdęcia po spożyciu pokarmów zawierających laktozę, biegunka, nudności, oddawanie nadmiernej ilości gazów. Osoby wrażliwe na składniki mleka osoby powinny poszukać produktów o zmniejszonej zawartości laktozy (fermentowanych) lub pozbawionych laktozy.

 

Czy stosowanie suplementów łagodzących skutki nietolerancji jest dobrym rozwiązaniem? Nie, dlatego że te środki mogą wpływać na zmianę flory jelitowej i prowadzić do dysbiozy.

Oznaczenie jednego wariantu w obrębie genu LCT pozwala określić:

 

  • predyspozycję do nietolerancji laktozy;
  • ilość i jakość produktów mlecznych dopuszczonych do spożycia.

 

Korzyściami są:

 

  • poprawa jakości żywienia, poprzez wyeliminowanie czynnika alergizującego;
  • poprawa komfortu trawiennego.

 

Na czym polega badanie?

 

Polega na badaniu wyselekcjonowanych fragmentów DNA w genach odpowiedzialnych za aktywność enzymu rozkładającego laktozę.

 

Jakie informacje otrzymamy po zrobieniu testu?

 

Otrzymamy informacje o indywidualnej wrażliwości na laktozę. Objawy nietolerancji laktozy prowadzą nie tylko do dyskomfortu trawiennego, jej konsekwencją mogą być także zaburzenia funkcjonowania flory jelitowej i – finalnie – nieprawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. 

CENA: 310 PLN